Pomoc zmáčknutím tlačítka

Pro 06 2015

 

 

Telemedicína, domácí tísňová péče, aplikace pro tělesná cvičení. Všechny tyto oblasti pokrývá moderní technika. Díky ní jsou schopni starší lidé žít delší dobu samostatně. Pomocí aplikace, tedy programu uložené ve smartphonu, najdete dnes například nejbližší lékárnu s informacemi o otvírací době a aktuální akční nabídkou. Jiná aplikace vás dovede nejkratší cestou na nádraží z vaší ulice. Také si můžete nastavit na telefonu vytvořit organizér na léky, který vám připomene, kdy užít léky ve správný čas a v jaké dávce. 21. století je ovlivněno technickými inovacemi, které lze využít prostřednictvím jen několika kliknutí, kdykoliv a kdekoliv. Téměř všude si stáhnete informace, které jsou vám šity na míru. Tato technika nám pomáhá zvládnout vše bez stresu a zbytečných starostí.

Smartphone

Výhody: Telefonování, zasílání SMS, brouzdání po internetu. Nepotřebujete tlačítka, k dispozici je velký displej. Najdete zde mapy, předpovědi počasí, navigaci, spoustu různých praktických aplikací.

Nevýhody: Pro používání musíte mít k dispozici mobilní internet. Je vhodné si srovnat tarify z více nabídek.

Tablet

Výhody: Plochý, lehce přenosný počítač, který se vejde do tašky. Nepotřebuje kabel, jednoduchý datový systém, je možné s ním fotit, číst zprávy online, chatovat, telefonovat atd.

Nevýhody: Velké cenové rozdíly.

Rámečky pro digitální fotky

Výhody: Uložené fotografie se automaticky mění po pár minutách. Zařízení může přehrávat videa pořízená fotoaparátem.

Nevýhody: Opravdu dobré jsou dražší. Při koupi dbejte na následující kritéria, jako je displej, formát a ostrost obrazu.

Mobilní telefony pro seniory

Výhody: Extra velká a lehce stisknutelná tlačítka, nastavitelná hlasitost, nouzové tlačítko.

Nevýhody: Některé modely jsou dost masívní a velké. Často mají jen jednoduché základní funkce jako telefonování nebo zasílání SMS.

Náramek pro sledování životních funkcí

Výhody: Ukazují počet kroků a ušlou vzdálenost, spálené kalorie. Mnohé mají funkci telefonu a budíku.

Nevýhody:Oznámení srdeční frekvence často jen s dodatečným pásem na hrudník. Mnohé modely jsou malé, tlačítka se hůře ovládají, relativně drahé.

Smart TV

Výhody: Televizor s přístupem na internet v obývacím pokoji s podobnými funkcemi jako počítač. Je možné využít obrazovku také pro videotelekonferenci.

Nevýhody: Nepřehledná obsluha přes dálkový ovladač. Doposud jen málo dostupných aplikací.

Asistenční systémy v autě

Výhody: systém nouzových brzd, parkovací asistent a elektronika může ochránit seniory před nehodami, jak ukazují studie.

Minizařízení pro zlepšení sluchu

Výhody: Kompaktní jednodílná zařízení skrytá v uchu, která vám téměř nepozorovaně dělají službu a těžko vypadnou z ucha. Také vhodná pro nositele brýlí.

Nevýhody: Musí se provádět nastavení, měnit baterie, vzhledem k malé velikosti poměrně obtížné.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..