Pro trénování paměti výborně slouží hry online

Úno 17 2017

Zatěžujme naši hlavu denně nějakými výzvami. Ovšem tyto výzvy si správně vybírejme. Velmi zábavné a zároveň účinné jsou hry, které najdeme na internetu. Můžeme je hrát tzv. online a obratem vyhodnotit své schopnosti. Navíc hrajeme zdarma a tak často, jak chceme.

Máte třeba rádi sudoku. Tuto hru, která vznikla v Japonsku, si můžete zahrat online. Skvělá je stránka www.sudokuonline.cz. Můžete si vybrat úroveň hry. Od jednoduchého nebo snadného stupně až po stupeň velmi obtížný. Máte chuť na procvičení paměti. Není problém. Zábavné hry, kterými potrénujete vlastní paměť, běží třeba na serveru raketka.cz

Trénování paměti a výzvy, které se dají splnit bez větší námahy

Kdo svůj mozek neustále staví před další výzvy, stará se o to, že se mezi nervovými buňkami vytváří nová spojení a vazby. To se děje řekněme pořád. Mozek přijímá nové informace průběžně, navazuje tyto informace na již stávající vědění, přiřazuje si nový obsah.

Duševně zůstat fit

Dobrou zprávou je skutečnost, že člověk může ovlivnit, jak dlouho zůstane duševně fit. Zůstane zvědavý, vyzkouší nové, vymění si s přáteli nové informace. Pro náš mozek je vždy dobré vše nové.

Výzkumníci už dnes vědí, že významným faktorem pro duševní fitness, je pohyb. Kdo je pravidelně aktivní, například běhá nebo chodí na procházky, snižuje riziko, že ho jednou postihne demence. Neboť studie prokazují, že tělesně a duševně aktivní lidé méně často onemocní demencí. Důležité je mít při všech aktivitách u sebe přátele nebo známé. Neboť to nás přinutí k činnosti a pomůže nám pomoci překonat překážky.

 

Autor: -jpo-
info@penzista.net
Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..