Proč se v seniorském věku učit angličtinu?

Kvě 25 2018

Tuhle otázku si možná pokládáte pokaždé, když slyšíte o jazykových kurzech pro seniory nebo při debatách o tom, co lze ve volném čase podniknout. Třeba vám připadá, že podobný typ kurzů vám nemůže nic přinést a že je pro vás zbytečný, ovšem kouzlo nespočívá jen v samotných kurzech, ale také v tom, co s sebou přinášejí.

Nenásilně zahrnují trénink paměti. Takže pokud máte doma příručky plné tipů a rad na trénování, ale stále jste nenašli motivaci je otevřít nebo se podle nich řídit, mohla byshutterstock_600641987 to být cesta pro vás. Učení je přirozený proces, který probíhá od narození a který využíváme každý den. Učení se cizímu jazyku vychází ze stejných metod, jako obsahují vaše doma uložené příručky, ale na rozdíl od nich budete vše trénovat prakticky, zábavně a společensky.

A právě zábava a společnost ostatních studentů je dalším kouzlem kurzů cizího jazyka. Tyto kurzy jsou vyhrazené pro seniory, takže vás po přihlášení čeká pravidelné setkávání s lidmi podobného věku, podobných zálib i aktivního přístupu k životu. Kromě setkávání s novými lidmi je proto možné kurzy využívat i jako příležitost ke scházení se s přáteli. A společné učení se nebo výměna triků, jak a kde je možné najít dobré rady, je výborné téma k posezení u šálku kávy nebo skleničky vína.


 

 

TIP: Kurzy jsou určené jak začátečníkům, tak mírně pokročilým > zobrazit kurzy angličtiny pro seniory.

 


Díky kurzům si šálek kávy nebo skleničku vína nebudete muset vychutnávat pouze doma, ale také v zahraničí. Třebaže možná nebudete mluvit plynně a bez chyb, naučíte se jazyk natolik, abyste se dokázali domluvit a dorozumět bez pomoci a přítomnosti ostatních. Takže když budete mít čas a chuť vyrazit na nákupy za hranice České republiky nebo na poznávací výlet, nebudete pokaždé muset přemlouvat své přátele, děti nebo vnoučata, aby jeli s vámi.

Vzhledem k rozšířeným možnostem cestovat, studovat a pracovat v zahraničí se může i ve vaší rodině objevit někdo, kdo se rozhodne žít v zahraničí, případně tam založit rodinu, vychovávat děti. I pro takovéto případy je znalost angličtiny k nezaplacení.

Pořád si myslíte, že studium angličtiny v seniorském věku nemá význam nebo že není pro vás? Právě naopak – každý si najde své důvody, proč se dále vzdělávat. Přísloví „kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“ se totiž dá rozšířit na „kolik jazyků umíš, tolikrát zajímavější život můžeš žít“.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..