Trénování paměti u seniorů

Kvě 25 2018

Ten, kdo chce zůstat dlouho duševně fit, měl by svou mozkovou kúru pravidelně zatěžovat. Zvláště ve vyšším věku je to důležité. Kdo chce zůstat dlouho fyzicky fit, měl by pravidelně trénovat své svalstvo. S duševním tréninkem je to podobné. Také mozkové buňky je třeba pravidelně trénovat. Z toho důvodu stoupá význam celoživotního učení.

Trénování paměti posiluje spojení mezi mozkovými buňkami

Pro trénink paměti je důležitá pravidelnost. V penzi by proto měly naše mozkové buňky stát před dalšími výzvami a být připraveny se s nimi porvat. Takový přístup jeshutterstock_702359860 schopen odvrátit demenci. Na výkonnost naší paměti a to, jak jsme schopni se učit novým věcem, má bezprostřední vliv náš zdravotní stav, a právě to jak mozkovou kúru trénujeme.


Způsobu, jak potrápit naše mozkové závity, je spousta. Důležité je zůstat stále otevřený vůči novým výzvám. Celkem příjemné může být učení se hry na hudební nástroj nebo učení cizího jazyka. Také tělesná cvičení přispívají k pevnému duchu a mysli. Již staří Římané říkali, že ve zdravém těle, je zdravý duch: MENS SANA IN CORPORE SANO. To jaký je náš konkrétní cíl, je důležité proto, abychom si udrželi dostatečně dlouhou motivaci k učení. 

Neučte se něco jen tak pro nic za nic. Plňte úkoly a zdolávejte výzvy, o kterých si myslíte, že mají smysl a vy z nich budete mít vlastní prospěch. Pokud si třeba chcete online chatovat s vnučkou, zkuste to rovnou v angličtině.  Ráda si ji s vámi procvičí a ještě se pobavíte.

Společně místo sami

Také u trénování paměti platí, že v kolektivu je více zábavy než o samotě. Manželský pár se může učit hře na hudební nástroj a ještě se přitom navzájem podporovat. Při učení je zábava hrozně důležitá. Mořit se s něčím nezajímavým a neužitečným nedává žádný smysl. Motivace pak netrvá dlouho a rychle se vytrácí. Duševní schopnosti můžete posilovat například díky SUDOKU. Tuto hru můžete hrát bezplatně a ještě navíc tak často, jak chcete. Nejoblíbenější zábava z Japonska trénuje logické kombinační schopnosti a v každém případě si při ní užijete zábavu. Kdo tuto hru ještě nezná, měl by ji bezpodmínečně alespoň jednou vyzkoušet.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..