ALCAT test určí, které potraviny jsou pro nás vhodné

Říj 09 2017

V jednom z našich předešlých článků jsme se zabývali poměrně novým lékařským oborem anti-aging medicínou. Cílem anti-aging medicíny je vytvářet podmínky pro zpomalení procesu stárnutí a správné fungování lidských orgánů a jejich zdravou kondici. Využívá například vyšetření hladin neurotransmiterů neboli přenašečů nervových vzruchů v krvi, hormonální screening krve. Jednou z metod široce využívanou i v anti-aging medicíně je tzv. ALCAT test.

Je to test, který analyzuje reakce našeho vrozeného imunitního systému těla na různá testovaná abnehmenpotravinová agens. Sleduje se především změna objemu a velikosti bílých krvinek, neutrofilů. Porovnává se křivka distribuce krvinek v organismu před inkubací s potravinovou agens, a po inkubaci. Na základě této metodiky je schopen ALCAT test odhalit, které potraviny náš organismus toleruje a které nikoliv.

Obezita je strašákem civilizace

V současnosti je na světě 2,5 miliardy lidí, kteří trpí nadváhou. Stupeň nadváhy je určován dle indexu tělesné hmotnosti BMI (Body Mass Index). Za nadváhu je považována hodnota BMI>25, obezita je definována při hodnotě BMI>30. Dospělý muž by se měl pohybovat v rozmezí BMI 18 až 24,5. Výjimku tvoří sportovci s větším zastoupením svalové hmoty na těle, což samo o sobě zvyšuje tělesnou hmotnost, a tím i hodnotu BMI. Hodnotu BMI vypočítáme jednoduše jako poměr tělesné hmotnosti v kg a výšky určené v metrech na druhou.

 

BMI = hmotnost (kg)/ výška (m) 2

 

Potravinová intolerance se projevuje chronickým zánětem bílé tukové tkáně. Z toho pak vyplývají další poruchy jako je inzulínová rezistence s rizikem rozvoje diabetu, dyslipoproteinémie s vyšším rizikem kardiovaskulárních chorob – ischemická choroba srdeční, hypertenze.  Studie Baylor University prokázala, že individuální stravovací plán, který byl stanoven na základě rozpoznané intolerance určitých potravin dle ALCAT testu, vedl k redukci tělesné hmotnosti na souboru testovaných jedinců na úkor úbytku tukové tkáně. Výsledky se dostavily již během několika týdnů.

Náš trávicí trakt slouží k příjmu potraviny, ale také k detoxikaci organismu

Lidské tělo obsahuje asi 300 m2 slizničního povrchu. Největší část zaujímá střevní slizniční systém, a to zhruba 200 m2. Na sliznici se odehrává první kontakt našeho imunitního systému z cizorodými látkami přicházející do organismu s potravou. Jednou z funkcí imunitního systému je rozpoznat tělu vlastní a cizí látky. Pravidelný příjem tělem špatně tolerovaných potravin může vést k syndromu zvýšené střevní permeability. Některé látky jsou přes sliznici propouštěny ve zvýšené míře, jiné se hromadí v lumen lidského střeva, což vede k příznakům zvýšené plynatosti, zácpě, zadržování vody v trávicí trubici. Střevní sliznice je bohatá na receptory pro serotonin, který má funkci přenašeče nervových vzruchů. Proto je často nesnášenlivost některých potravin spojována i s depresí.

ALCAT test je schopný odhalit intoleranci na 200 druhů potravin, 100 různých konzervantů, aditiv a farmakologicky aktivních látek. Provádí ho klinika A2C s pobočkami v Praze a Karlových Varech, která se specializuje na anti-aging medicínu.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..