Bolest má mnoho podob

Zář 08 2013

Každý z nás zná bolest. Je varovným signálem pro lidské tělo, který na zranění nebo nemoc poukazuje. Bolest je nepříjemný vjem, který individuálně různě silně pociťován… Bolest je vysílána prostřednictvím tzv. bolestivých receptorů, které informaci o poškození tkáně přijmou a přenesou dále. Nachází se všude v těle a reagují na tlak, tah a teplotu.  Z místa původu jsou bolestivé impulsy vedeny nervovými vlákny do míchy. Odtamtud dále do mozku, kde spouštějí různé reakce.

K nejnepříjemnějším a zároveň také nejčastějším bolestem patří bolest zad

Okolo osmdesáti procent lidí trpí na bolesti zad. Asi dvacet procent s ní musí dokonce trvale bojovat. Asi dvě třetiny všech problémů se zády se nachází v oblasti bederní páteře. Přičemž se zde jedná o bolesti v zádech v klasickém slova smyslu. Krční páteř je zodpovědná za jednu třetinu a hrudní páteř asi za dvě procenta potíží se zády.

 

Akutní potíže v krajině břicha mohou být známkou různých onemocnění

Často se vyskytují rovněž akutní bolesti břicha a potíže se žaludkem nebo střevem. Neboť kdo by neznal, když to v břiše nepříjemně štípe a tahá? Pro akutní břicho nebo žaludeční a střevní potíže existuje spousta důvodů. V mnoha případech za tím vězí neškodná příčina, něco jako kalorické večerní jídlo, virus napadající žaludek nebo střevo nebo plynatost. Akutní potíže v krajině břicha mohou být známkou různých onemocnění. Asi každý čtvrtý pacient s akutními bolestmi břicha má zánět slepého střeva a asi každý desátý zánět žlučníku.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..