Co dělat se zarudlými očními víčky?

Pro 17 2017

Oční víčko je oteklé, oko svědí a slzí. Co s tím? Na vině může být alergie nebo také nesnášenlivost. Pomoci mohou chladivé obklady a oční kapky proti alergii.

Pokud zarudnutí očních víček neustupuje a na okrajích víček se objeví šupinky nebo hnis, jedná se pravděpodobně o ucpané mazové žlázky na víčku, které jsou příčinou zánětu. Může se objevit ječné zrno. Pomáhají teplé tlakové obklady a také aplikace červeného světla. Ty otevřou ucpané póry neboli vývody drobných mazových žláz a dojde k uvolnění hnisu.

Na zarudlé oči jsou vhodné také oční masti, které působí protizánětlivě. Na postižené víčko je možné je nanést zarudla ocni vickapomocí aplikátoru, které najdete v tubě s oční mastí nebo za pomoci vatové štětičky. Vždy je důležité si před aplikací umýt ruce! Pokud jsou oční víčka zanícená častěji a opakovaně, měli byste dbát zvláště na jejich správnou hygienu.

Čistěte si oční víčka pravidelně vatovými štětičkami, které jsou navlhčeny v roztoku. Ten můžete připravit, že kápnete několik kapek dětského šampónu na mytí vlasů (Baby šampon) do sklenice teplé vody, asi 2 decilitry, a zamícháte. Víčka masírujete.

Vhodný přípravek je také Blephagel, který zakoupíte v lékárně. Vždy byste měli dbát na to, abyste si víčka neotírali prsty nebo rukou. To jen zhoršuje potíže. Navštivte lékaře, když je oteklý i obličej, máte silné bolesti nebo se objeví potíže s viděním, a nebo když samoléčba nepřináší úspěch.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..