Dobré důvody proč jet do lázní

Úno 05 2019

 Volně zpracováno podle České centrály cestovního ruchu – Czech Tourism

 

®    Tradice. Česká lázeňská péče má mnohasetletou tradici. Přírodní léčivý zdroj v Teplicích byl objeven již před 200 lety. Prudkého rozmachu dosáhlo české lázeňství mezi 18. a 20. století. Dnešní lázně kombinují léčebný účinek místního přírodního zdroje a moderní léčebné a rehabilitační procedury. Více než třicet lázeňských míst na území ČR je vybaveno vysoce kvalifikovaným personálem. Lázně využíval už římský císař Karel IV. Dále zde pobývali Johan Wolfgang Goethe, členové rodu Rothschildů a Rockefellerů, Marie Terezie atd.

 

®    Společenský význam a jedinečná atmosféra lázní. Po právu bývaly lázně nazývány „salóny Evropy“. Konaly se zde důležitá setkání, sňatky, divadelní a hudební představení, navazovaly se zde kontakty lidí z vyšších společenských vrstev. Pro lázeňská města je typická jejich specifická architektura v podobě kolonád, promenád, lázeňských domů, uzavřených podloubí, která chrání léčivé minerální prameny. Na jejich výstavbě se podíleli významní čeští architekti. Františkovy Lázně dnes patří mezi chráněné městské památkové rezervace.

Reklama
 

®    Lázně jsou pro všechny. Pobyt v lázních by měl trvat maximálně tři týdny. Během této doby navštíví pacient několikrát lékaře, který mu doporučí, jaké léčebné procedury by měl absolvovat v závislosti na jeho zdravotním stavu. Obvykle se účastníme 3-4 procedur denně. Pro seniory jsou připravovány kratší, obvykle týdenní pobyty. V lázních se dá strávit pestrá dovolená obohacená o spoustu wellness a relaxačních pobytů.

 

®    Vysoká úroveň medicínské péče. V lázních pracuje vysoce kvalifikovaný zdravotnických personál, což je zárukou vysoké kvality prováděných procedur a následné péče. Pro české lázně je typická provázanost předchozí a následné péče. Např. v lázních Poděbrady provádí rehabilitační programy pro pacienty po operacích srdce, kteří jsou překládáni přímo z kardiochirurgické kliniky.

 

®    Hlavní devizou českých lázní jsou přírodní léčivé zdroje, ať se již jedná o minerální prameny, plyny či peloidy. V České republice se nachází celkem 37 lázeňských míst.

24 z nich využívá jako přírodní léčebný prostředek lázeňské péče minerálních vod.

10 využívá peloidy – anorganická bahna, rašeliny, slatiny – Bechyně, Františkovy Lázně, Lázně Bělohrad, Lázně Bohdaneč, Lázně Toušeň, Mšené – lázně, Lázně Kundratice, Třeboň, Velichovky, Vráž

3 využívají příhodné klimatické poměry – Jeseník, Lázně Kynžvart, Lipová – lázně.

Místo chemických léčiv jistě stojí za to vrátit se zpět k přírodě, využít toho, co nám sama nabízí a co je léty vyzkoušeno.

 

 

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..