Homeopatie podobné léčí podobným

Úno 22 2018

Mnozí věří na účinek homeopatických globulek, tinktur a mastí. Kdo však užívá alternativní léčbu, měl by vzít na vědomí pár věcí. 41 procent populace na 60 let by sáhla k homeopatickým přípravkům, pokud by si měla vybrat něco na samoléčbu svých zdravotních problémů. Prozradila to nedávná anketa realizovaná v Německu magazínem pro seniory. Přání seniorů otestovat alternativní je více než pochopitelné. Lidé nad 60 let berou v průměru více než tři lékařem naordinované léky denně. Zde se mnozí načepýří, ještě brát dodatečné tablety, když po práci na zahradě záda bolí nebo vytoužený noční spánek se nenachází.

Homeopatie funguje na principu, že podobné léčí podobným

Vychází z toho, že látka, která vyvolává v těle určitý příznak nemoci, je schopna v nepatrném množství tento příznakhomeopatika nebo nemoc naopak léčit. Při rýmě nebo běžném nachlazení užívají homeopaté Allium cepta, kuchyňskou cibuli. Jako potravina je kuchyňská cibule agresivní, že už při rozkrojení vyvolává pálení v očích a nosních sliznicích, slzení a uvolnění rýmy. Přesně tyto nepříjemné projevy dokáže tento homeopatický lék výborně řešit.

Léčebný účinek homeopatie nebyl vědecky doložen

Trávicí nebo spánkové problémy, nemoci z nachlazení jsou klasické oblasti použití homeopatik. U starších je reakce na homeopatikum většinou pomalejší a méně intenzívní. Může to vést k tomu, že je nutné dávku přizpůsobit nebo homeopatikum podávat delší dobu než u mladších pacientů. Tělo starší generace na homeopatika reaguje jinak, a proto by si měli nejprve nechat poradit v lékárně.

Výběr přípravků podle individuálních příznaků

Homeopatie nefunguje podle mota, že při problému A pomáhá prostředek X. Léčba je nasazena podle  všech symptomů nemoci a ten, kdo homeopatii nasazuje, se rozhoduje proto pro různé látky v léčběČím přesněji umí pacient své příznaky popsat, tím snadněji najde homeopat vhodnější prostředek. U klasického homeopata může dotazování trvat klidně dvě hodiny.

Výchozí suroviny homeopatických přípravků:

Suroviny se většinou naředí tak, až se dosáhne požadované koncentrace. Výsledná látka se naváže na nosič, což je většinou granule z cukru laktosy nebo sacharosy. Obsah cukru je velmi zanedbatelný. Homeopatika se užívají přesně podle dávkování, které předepsal homeopat. Globule se užívají alespoň čtvrt hodiny před jídlem a nechají se rozpustit volně pod jazykem. Jaké původu jsou vlastně suroviny pro homeopatické přípravky?

Zvířecí původ. Příklady jsou barvy sépie proti nervovému vyčerpání nebo Lachesis u žen v menopauze.  Apis ulevuje otokům po píchnutí.

Minerální původ. Příklady jsou Ferrum phosphoricum při horečce a nachlazení, stejně jako Hepar sulfuris při ekzémech nebo bronchitidě. Hydroxid vápenatý (Causticum) zavedl zakladatel homeopatie Samuel Hahnemann při chraptění.

Rostlinný původ. Největší význam mají rostlinná homeopatika jako je Echinacea k posílení imunity nebo Arnika při pohmožděních nebo sportovních úrazech. Káva (Coffea) zmírňuje podle homeopatického principu poruchy spánku.

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..