Jak proti stresu v každodenním životě

Dub 04 2013

Kdo by si nepřál být imunní vůči stresu a mentálně a fyzicky fit. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání opatření pro eliminaci stresu. Zde je pár rad, jak se bránit stresu a zbavit se stresu v každodenním životě.

Zaprvé

Začněme počítáním. Počítejte pomalu pozpátku od deseti do nuly. Nejprve vydechněte na číslo deset. Znovu počítejte od deseti do nuly a vydechněte na číslo devět. Tímto způsobem opakujte počítání, až vydechnete na číslo konečné – nula. Všímejte si toho, jak se cítíte, když jste dosáhli výdechu při nule. Tento trénink je možné použít kdykoli a kdekoli.

Zadruhé

Lehněte si na zem. Otočte ohnuté nohy směrem na pravou stranu, hlavu otočte doleva. Pak vyměňte strany. Ohnuté nohy na levou stranu, hlavu obráceně. Pohybujte se velmi pomalu, jakoby rozvážně. Provádějte přitom jemný strečink.

Zatřetí

Sedněte nebo lehněte si pohodlně ve vaně. Několikrát za sebou dýchejte zhluboka. Upřete svou pozornost na prsty u levé nohy. Postupně svou pozornost přenášejte na prsty pravé nohy, nad pravou nohu, do pánve. Potom přes břicho až do hlavy. Poté přeneste pozornost na ruce a prsty u rukou. Nevynechejte vnímání žádné partie těla.

Začtvrté

Jemně stiskněte malou rozinku mezi prsty. Věnujte pozornost tomu, jako kdybyste drželi a hleděli na rozinku poprvé. Zkuste vnímat, jak rozinka voní, jak je měkká, jaký je její povrch a nakonec jak chutná. Jak se cítíte po takovém soustředění? Máte pocit jako byste rozinku objevovali poprvé. Nemusíte napětí zahánět pouze s rozinkou. Použijte místo rozinky například mandli nebo oříšek zalitý v jogurtu.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..