Jak se chránit před koronavirem

Bře 14 2020

Sami můžeme udělat hodně pro to, abychom přerušili přenos infekce a zpomalili šíření Covid-19. Epicentrum nákazy se přeneslo z Asie do Evropy. Odborníci se domnívají, že teplé počasí množení viru nezastaví. Proto je pravděpodobné, že v nejbližších týdnech a měsících přibude dalších nových případů s koronavirem. U většiny jedinců probíhá naštěstí infekce ne jako závažné onemocnění, ale má spíše mírný průběh. Je však třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Právě teď je důležité šíření viru zpomalit, zbrzdit. Zde jsou důležitá hygienická pravidla a opatření, jak chránit sebe a ostatní:

SPRÁVNĚ SI UMÝVEJTE RUCE

Vždy po držení kapesníku, vyhození odpadu nebo po příchodu domů, před vařením nebo před užíváním léků si umývejte ruce.

Ruce si navlhčete pod tekoucím vodou a poctivě si je mydlete po dobu 20-30 sekund mýdlem. Zaměřte se vnitřní povrch rukou, na dlaně, na hřbety rukou, špičky prstů, prostory mezi jednotlivými prsty a palci. Následně si pak opláchněte ruce pečlivě pod teplou tekoucí vodou.

Ruce si pak důkladně vysušte. Doma by měl každý používat svůj vlastní ručník. Na veřejných toaletách jsou nejvhodnější jednorázové papírové ručníky, které se po použití vyhodí do odpadu.

Dezinfekční gel používejte pouze ve chvíli, pokud nemáte jinou možnost a nemůžete si v danou chvíli umýt ruce nebo pokud jste přišli do kontaktu s osobami, o kterých víte, že jsou již infikováni virem Covid-19.

Pokud možno se vůbec nedotýkejte obličeje (nebo jen rukama po umytí). Virus se může dostat do těla také přes nos, oči a ústa.

 

-co-

 

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.