Má při jídle více chodů smysl?

Led 16 2014

Salát se dá jednoduše připravit a je tak skvělým prvním chodem.  Čerstvá zelenina dodává tělu minerální látky, vitamíny a balastní látky. Balastní látky tělo nepřijímá a vylučuje je v nezměněném stavu ven. Váží na sebe vodu a zvětšují objem stolice. Tím kladně podporují trávení. Kdo svůj žaludek zaplní zeleninou bohatou na vodu, jí už v dalších chodech méně.

Polévku před hlavním jídlem

Teplý předkrm, jaký představuje polévka, může představovat určitou brzdu při jídle. Osoby, které jedli menu s polévkou, snědli méně kalorií, než osoby zkoušející menu bez polévky. Taková polévka musí být ovšem lehká. Ne žádný eintopf, tedy jídlo z jednoho hrnce, bohaté na maso a brambory. Ten samotný může představovat kvalitní bohatý kompletní oběd.

Po hlavním chodu míváme často chuť na něco sladkého

Ano, oblíbený na cukr bohatý dezert způsobí to, že nám rychleji stoupá v krvi cukr. Potom znovu rychle klesá, a to vyvolává pocit dalšího hladu. Balastní látky a tuky z hlavního jídla zpomalují vstřebání cukru do krve.

Sýr si dejte nakonec

Sýr působí jako zámek na žaludek. Při trávení sýru vznikají mastné kyseliny. Ty uvolňují hormony, které zpomalují vyprazdňování žaludku a člověk se tak cítí sytý. Sýr navíc dodává tělu potřebný vápník. Ten podporuje opětovnou mineralizaci kostí.  Ty zase ztrácíme po jídle vznikem kyselin uvolňujících ze zubů minerální látky.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..