Modelka Aneta Vignerová podstoupila operaci. Zbavila se oční vady

Lis 14 2016

Modelka Aneta Vignerová, někdejší miss České republiky, podstoupila 11. listopadu operaci. Na krčské oční klinice se rozhodla definitivně vyřešit svou oční vadu. Operoval ji světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka.

Brýle nosí kolem šesti milionů Čechů, řada lidí ale o své oční vadě vůbec neví. Mezi ně patřila i modelka Aneta Vignerová. „Mám špatně zakřivenou rohovku a na jednom oku snad tři dioptrie a na druhém oku jednu a půl. Měla jsem asi nosit brýle, ale nikdy mne na to žádný doktor neupozornil a nepřišel na to, takže jsem se to dozvěděla přes optiku asi rok zpátky, protože už jsem na dálku viděla opravdu špatně. Brýle ani čočky jsem nikdy nenosila. A když už jsem si brýle, které by měly odpovídat mé vadě, nasadila, dost se mi točila hlava,“ popsala své obtíže se zrakem Aneta Vignerová.

Oční lékaři provedou ročně kolem pěti milionů vyšetření a zhruba dvě třetiny populace potřebují nějakou korekční pomůcku. Většina Čechů ale dorazí do ordinace očního lékaře, až když už nějaký problém se zrakem mají a vada je rozvinutá. Oční vadu přitom mohou lidé celkem snadno rozpoznat. „Zhoršování zraku doprovází několik signálů, například bolesti hlavy, pocit neostrého, zamlženého vidění, bolesti očí, jejich slzení nebo pálení. Pokud na sobě člověk začne takové příznaky pociťovat, měl by urychleně navštívit očního lékaře. Včasné odhalení oční vady je totiž pro její následnou léčbu velmi podstatné,“ upozornil Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.

Počet lidí, kteří se svou oční vadu rozhodnou řešit operací, každým rokem stoupá. Většina z nich vybírá kliniku podle doporučení rodiny a známých. Výjimkou není ani modelka Aneta Vignerová. „Kolegyně a kamarádka Monika Leová měla také oční vadu, podstoupila podobný zákrok a kliniku mi doporučila ona. I přes to, že má klinika skvělé reference, obavy jsem měla. Bála jsem se, že budu cítit nějaké doteky, ale necítila jsem vůbec nic. Koukala jsem pořád na zelené světýlko a nic nebylo cítit, jen chvíli malinký tlak. Ale musím říci, že díky panu primáři to bylo fajn, to mě strašně uklidnilo. On pokaždé říkal, co bude dělat, a na vše mne vždycky připravil, což si myslím, že je strašně důležité,“ popsala své pocity z operace modelka.

Za dvacet minut bylo po dioptriích. „Díky moderním laserům jsou zákroky pro pacienta velice komfortní a bezpečné. Operace je rychlá a bezbolestná. Zlepšení zraku je patrné bezprostředně po operaci, vidění se zlepšuje každým dnem. Navíc cena za laserovou refrakční operaci v poslední době výrazně klesla, a je tak dostupná opravdu pro každého,“ uvedl Pavel Stodůlka.

Další zákroky modelka v blízké době neplánuje. „Operaci neplánuju. Opravdu jsem se na to dlouho připravovala a vlastně jsem se na to i těšila, ale doufám, že to bude první a poslední operace na hodně dlouho,“ dodala Aneta Vignerová.

 

Kontakt:

Petra Ďurčíková, mediální konzultant oční kliniky Gemini

E-mail: durcikova@n4c.cz

+420 733 643 825

 

Autor: NEED4CONNEXIONS, s. r. o.
durcikova@n4c.cz
Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..