Novoroční předsevzetí: chůze a pohyb na čerstvém vzduchu je lepší než hodiny ve fitness centru

Pro 27 2017

Přestat kouřit, zhubnout, více sportovat a zdravěji žít. To jsou nejčastější novoroční předsevzetí. Při výběru cvičení i jídelníčku by lidé měli myslet především na svoji aktuální kondici a zdravotní stav. Přecenit své síly se nevyplácí. Trendem posledních let je street fitness. Venkovní cvičení s vlastní vahou těla je vhodné téměř pro každého. Fitness hřiště s hrazdami a bradly, najdete na mnoha místech po celé Praze jedno z nich třeba v Nových Chabrech v Praze 8.

„Na našem fitness hřišti zájemci naleznou hrazdy, bradla i posilovací lavice, takže zde mohou street fitness star group nove chabrypraktikovat celou škálu cviků od shybů až po ručkování. Ke každému fitness nástroji je k dispozici schematické vysvětlení,“ řekl Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group, která stojí za projektem rezidenční čtvrti Nové Chabry i výstavbou fitness stezky.

Street fitness nebo street workout je outdoorové cvičení, ke kterému je potřeba jenom vlastní tělo, vhodné prostředí a kreativita. Při tréninku se navíc nemusí chodit od stroje ke stroji a procvičovat každý sval zvlášť, ale kombinací kliků, dřepů a přítahů se zapojí většina svalů v těle současně. Důležitá je také fantazie – jako cvičební nářadí poslouží totiž stejně tak dobře hrazda na hřišti jako schody do domů.
Nejpřirozenější formou pohybu je pro člověka chůze. Denně by měl ujít asi 10 000 kroků. Svaly v těle jsou rovnoměrně zatížené a k posílení využívají jen váhu těla. Nedochází tedy k nadměrnému opotřebení pohybového aparátu. Díky odporu větru jsou navíc cviky prováděné venku náročnější, tělo tak spálí více kalorií. Pohyb na čerstvém vzduchu pomáhá proti stresu a slunce dodá tělu vitamín D. Toho je v zimě nedostatek. „Chceme lidi inspirovat ke zdravému životnímu stylu. Kvůli sedavému zaměstnání má většina lidí pohybu velmi málo. V dnešní uspěchané době je zapotřebí si vyčlenit čas a udělat něco prospěšného i pro sebe,“ vysvětlil Tal Grozner.

Zastávka MHD se nachází v sousedství rezidenčního komplexu Nové Chabry. Z centra Prahy jste v Nových Chabrech za 15 minut. „Zaběhat si nebo vyjet na kole můžete i ve večerních hodinách. Cyklostezka je po celé své délce osvětlena a pohyb po ní je bezpečný,“ dodal Tal Grozner.

Kontakt:

Lenka Capandová

E: capandova@n4c.cz

Mobil: +420 702 095 553

O společnosti Star Group

Star Group Ltd. je společnost investorů se širokými odbornými znalostmi mezinárodního realitního trhu. Nové koncepty bydlení v České republice představuje společnost Star Group od roku 2003. Do dnešního dne dokončila a předala více než 960 nových bytů ve čtyřech různých pražských lokalitách a více než 840 nových bytů je v současné době v různém stadiu přípravy či výstavby. Mezi aktuální projekty bydlení společnosti Star Group patří Nové Chabry.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář