Pár tipů na úspěšný restart po zimním období

Úno 10 2017

Přinášíme vám pár tipů jak nabít po dlouhé zimě svěžest a energii, abyste byli posilněni na jaro…

Půst je balzámem pro mysl a duši

Půst je stará tradice, která se používala již dávno pro dosažení rovnováhy mezi tělem a duší. Na půst proto existuje spousta různých pohledů. Nakonec je ovšem vždy na osobním rozhodnutí každého z nás. Půst a stres přitom vůbec nejdou dohromady.  Zkuste se vědomě vzdát během dvou dnů vašich obvyklých denních stravovacích zvyklostí.

Pijte dostatek tekutin

restart po zimnim období

S příchodem jara je ideální zvolit v jídelníčku nejprve lehčí jídlo

Důležité je během půstu dostatečně pít. A tedy během půstu by se pravidelné a dostatečné pití mělo ve vašem denním režimu být pravidelné a stát se ustáleným zvykem. Denně vypijte alespoň 1,5 litru tekutiny. Voda, bylinkové čaje bez cukru nebo ovocné čaje byste měli upřednostňovat před limonádami a jinými slazenými nápoji. Část tekutin můžete také přijmout v podobě ovoce, zeleniny a polévek.

Více energie vám přinese i jarní změna ve vašem jídelníčku

Abyste se po půstu cítili svěží a plni energie před příchodem jara a nezapadli znovu starých zvyků, je ideální lehké jídlo. Zařaďte do svého jídelníčka lehká jídla s přebytkem zeleniny, salátů, syrovou zeleninou a vysokým obsahem vlákniny (brambory, luštěniny, celozrnné obiloviny). Jídla z babiččiny kuchyně (knedlíky, buchty) jsou stále povolené, ale neměly by se na vašem talíři objevovat každý den.

Do jara buďte fit!

Abyste se po zimní pauze znovu dostali do formy, je zde ještě pár jednoduchých rad, jak se hýbat. Pravidelná procházka po schodech vás přiměje cítit se fit, dynamicky, šťastně, svěže a se správnou náladou. Chcete tento efekt ještě zdvojnásobit. Tak se po schodech vydejte s nejlepším přítelem, kterého máte.

Autor: Odborná redakce penzista.net
info@penzista.net
Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..