Pár tipů pro vycházkové hole

Dub 30 2018

Vycházkové hole, ať už trekové hole nebo hole pro Nordic Walking, prospívají našim kloubům. Při výběru holí byste však měli brát na zřetel pár věcí. Udává se, že v průměru ušetří procházkové hole kloubům sportovce asi jednu tunu zátěže na tříhodinové túře, pokud se pohybuje za jejich pomoci. Aby pro vás představovaly hole při túře tu správnou pomoc, a navíc se vám brzo nezničily, měl by člověk při koupi holí dbát na pár detailů:

  • Hole by měly být v místě úchopu potaženy korkem nebo neoprenem. Tento materiál je důležitý proto, abytim_elipse_z1 snášel dobře případné pocení rukou. Umělá držadla jsou více citlivější na úchop, podle mínění expertů z organizace TÜV.
  • Pokud se procházíte při dešti nebo ve sněhu na cestách, měli byste dbát také na to, že jsou hole pod rukojetí a také na hlavici rovněž vybaveny neoprenem.  Hůl se dá pak držet o něco níže a nesmeká se z ruky.
  • Poutka na rukojeti by měla být nastavitelná na délku a alespoň 16 mm široká, jak radí odborníci z organizace TÜV. Patky jsou měkké a vyvážené, aby se na kloubu ruky nedrhly.
  • Hole by měly být nastavitelné na výšku. Měly by být dostatečně utaženy, aby při větším zatížení nedošlo k jejich skluzu do sebe. Nosnost procházkové hole by měla dosahovat od 30 do 100 kg.
  • Špička hole by měla být vyrobena z tvrdého kovu. Po zabodnutí do asfaltu nebo na kámen by měla zůstávat špičatá. Správně vybroušená plocha zlepšuje uchopení hole na ledovém povrchu nebo třeba na zmrzlé louži v horách.

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..