Pohyb je nejlepší lék

Dub 24 2013

I když se nám to někdy nemusí líbit, pohyb nám zkrátka přináší radost. To mohou potvrdit i ti, kteří chodí na pěší túry do přírody. Každý ví, že i když jsme vyčerpaní z běhání, vracíme se domů spokojení sami se sebou… Pocit spokojenosti je vyvolán díky tzv. endogenním neurotransmiterům, jako je serotonin, jehož hladina se v našem těle v průběhu cvičení nebo pohybu zvyšuje. Jsme schopni najít spoustu různých důvodů, proč je správné pravidelně cvičit. Pravidelná fyzická aktivita podporuje činnost svalů, které jsou důležité pro správné a vzpřímené držení těla. Zlepšuje metabolismus v těle, posiluje náš imunitní systém, díky pohybu se snadněji vyrovnáváme s různými nemocemi nebo jsme schopni jim předcházet. Pohyb pomáhá při hubnutí. Pozitivně působí na činnost srdce a cév. Zkrátka nic lepšího nemůžeme pro naše zdraví udělat.
Dříve nebo později však zjistíme, že sám pohyb je také vyčerpávající. Vstát z pohodlného křesla nebo pohovky stojí někdy dost námahy při vlastním sebepřekonávání.

Sledujte tipy pro aktivní pohyb na webu penzista.net. Přinášíme vám také informace o tom, kam si můžete chodit zacvičit.

Sledujte naši databázi.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..