Tanec omlazuje. Že nevěříte?…

Pro 13 2019

Tanec přináší společně všechny radosti, které nám daruje sám život. Tancování posiluje ducha, držení těla, zvyšuje pocit sebevědomí a pomáhá proti stresu. K těmto závěrům došel profesor Kreutz z univerzity v Oldenburgu při jedné studii s amatérskými tanečníky. Američtí výzkumníci vyzkoumali, že taneční hodiny dvakrát za týden dokázaly u zúčastněných seniorů zmírnit pocity deprese. Tanec zkrátka funguje jako psychoterapie.

Pro starší je tanec hlavně lék, nikoliv společenská povinnost

Mnozí senioři po celém světě dnes využívají důchodu k tomu, aby si osvěžili své taneční umění. Jive, slow-fox, foxtrot dancing seniorsa tak dál. Často se tak děje po velmi dlouhé přestávce. Ovšem tempo učení se novým tancům nebo novým prvkům u stávajících tanců je podobné stejně jako u mladších ročníků. Existuje však jeden rozdíl mezi mladými a „pokročilými“. Mladým lidem jde o jistou společenskou povinnost a z toho pramenící společenské postavení. Starší si tanec více užijí a chtějí se při něm především bavit

Tanec – dobrý i pro naši hlavu

Tanec posiluje silně koncentraci našeho mozku a správnou koordinaci pohybů.

A jako takový se proto vyplatí. V jedné studii, kde účastníky čekal tanec na parketu, se prokázalo, že tanec trénuje rovněž krátkodobou paměť, reakční rychlost. Pravděpodobně také snižuje riziko vzniku demence.

Jistota v kroku a chůzi

Podle jiné americké studie se po 20 hodinách tanečního kurzu cítili účastníci daleko jistěji na nohou než pacienti, kteří absolvovali ryze gymnastický program. V další studii provedli senioři podobné dobré zkušenosti během tance argentinského tanga.

I když je vlastně jedno, jaký taneční styl na parketu zvolíte. Tancování zkrátka a dobře posiluje vaše svalstvo, stabilizuje vaši rovnováhu a zmírňuje i riziko pádu.

Takže LET´S DANCE

Autor:

volně převzato ze S. Ratgeber

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..