Poruchy s erekcí není dobré ignorovat

Úno 09 2015

Důležité je vyšetřit příčinu. Často je v pozadí nemoc. Většinou je na vině porucha cévního systému. Svou roli přitom hraje věk. Čím vyšší věk, tím vyšší je pravděpodobnost, že za poruchou erekce stojí tělesná nebo duševní nemoc. Především pro cévní systém představují poruchy erekce časné varování. Pokud se vytváří usazeniny na stěnách cév, dochází k nedostatečnému průtoku krve v cévách, a tím je ovlivněna také schopnost erekce. Velmi často je tento problém spojen s tvorbou usazenin ve stěnách cév diabetiků. Často se vyskytují potíže s erekcí také ale v souvislosti s nemocemi močových cest, zvláště u zvětšené prostaty. Mimoto mohou hrát roli také hormonální poruchy, jako je nedostatek testosteronu. Asi polovina pacientů s depresí trpí rovněž na sexuální impotenci.

Erekci ovlivňují i některé léky

Také určité léky mohou ovlivňovat sexuální uspokojení a touhu a vést k poruchám erekce. Především přípravky ze skupiny antihypertenziv, tj. léků na vysoký krevní tlak a antidepresiv. V žádném případě by ovšem pacienti neměli přestávat při nemoci tyto léky užívat. Neléčený nebo špatně léčený vysoký krevní tlak může přivodit srdeční infarkt nebo může vést k cévní mozkové příhodě. Lékařem předepsané léky může být nebezpečné vysadit bez konzultace s lékařem. U léků snižujících krevní tlak existují přípravky, které nemají na sexualitu vůbec žádný nebo jen částečný negativní vliv.


Hodně mužů se ovšem stydí se svým lékařem o poruchách erekce hovořit. Oproti minulosti se situace přeci jen změnila k lepšímu. Především mladší muži nemají zábrany se na téma nedostatečné erekce bavit.


Pacienti by si měli uvědomit, že na řešení problému nejsou sami. Problémy s erekcí má asi polovina mužů nad 60 let. Vyšetření u lékaře má své výhody. Pokud se při něm stanoví příčina nebo nemoc vedoucí k nedostatečné erekci, je možné předejít i dalším problémům. Kromě fungujícího sexuálního vztahu je při neřešení problémů s erekcí ohrožen také partnerský vztah.

Hovory v páru

V přístupu žen partnerek je důležité, jakým způsobem se se svým partnerem baví o tom, že by měli řešit svůj problém s erekcí. V každém případě jsou nevhodné výčitky nebo stížnosti. Je vhodnější partnerovi sdělit, že sama žena postrádá a znovu si přeje něco, co dodávalo jejich vztahu blízkost, krásné pocity a prožitky. Obvykle jsou vyhlídky na úspěch při terapii větší, když je žena na stejné lodi jako její partner a například je přítomna s partnerem při návštěvě lékaře.

Řešení se liší podle vyvolávající příčiny a samotného pacienta

Pokud je příčinou poruch erekce onemocnění určitého orgánu, je třeba léčit toto onemocnění. Často se jedná o psychické problémy. Pak je důležitá porada s lékařem. Kromě toho může lékař předepsat léky nebo vakuovou pumpu. U těžkých případů se operativně implantuje do topořivých těles penisu. Úspěšnost léčby je vysoká. Závisí samozřejmě na jednotlivých případech. Vesměs se pohybuje kolem 70 procent.

Počet komentářů: 1
Autor:
Mohu doporučit clerex 475 mg, který mi pomohl obstojně s poruchou erekce. Je mi 53 let. Zakoupil jsem v lékárně benu https://www.benu.cz/clerex-475mg-10-tobolek-pro-muze

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..