Poznejte Aloe Vera Barbadensis Miller v celé její kráse

Úno 11 2011

Aloe je rostlinou, jejíž tisíciletá historie je neuvěřitelně fascinující a zajímavá. Už ve starém Egyptě byla šťáva z této rostliny známa svými účinky na krásu, zdraví a dlouhý život. Dnes je známo přes 300 druhů Aloe, ne každá však vykazuje speciální „zázračné“ vlastnosti. Nejlepší účinky pro lidský organismus přináší Aloe Vera Barbadensis Miller. Její divoká krása a terapeutické vlastnosti jí přisoudily punc legendárnosti. Je skutečně jedním z nejúžasnějších darů přírody…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


  

  

 

Botanicky patří do čeledi liliovitých . Daří se jí v subtropických a tropických oblastech, protože miluje sucho a vysoké teploty. Zajímavostí je, že pro své léčivé vlastnosti je známá na všech pěti kontinentech světa. Evropané ji donedávna používali pouze jako laxativum (projímadlo) v podobě prášku. Tyto vlastnosti jsou však soustředěny hlavně ve slupce listu aloe a tenké vrstvě vláken pod ní. Pro potřebu vnitřního a vnějšího užívání se zpracováváv pouze čerstvý Aloe Vera gel, který se nachází uvnitř listu. Listy aloe se sklízí ručně , když dosahují výšky až 1 m a šířky listu až 15 cm.

I když jsou pozoruhodné vlastnosti gelu z Aloe Vera stále předmětem zkoumání různých vědeckých pracovišť na celém světě, existuje již mnoho důkazů, že tento gel skutečně velice úspěšně a rychle hojí každodenní domácí poranění, jako jsou popáleniny a říznutí, poštípání hmyzem, zažívací a střevní potíže, alergie a ekzémy. Gel konzumovaný jako nápoj je stimulující a posilující. Díky zvlhčujícím, antibiotickým a bolest-tlumícím vlastnostem se gel z Aloe Vera přidává do kosmetiky, kde je celá škála výrobků. Ženy (i muži) používají aloe dlouhá léta v omlazovacích krémech, pleťových maskách, šamponech a jiných kosmetických přípravcích. Je vynikajícím prostředkem první pomoci.

Gel z Aloe Vera obsahuje více než 200 významných složek, které jsou zkombinovány přírodou k dokonalé harmonii tak, že účinky přítomných komponentů jsou zřejmě vlivem této harmonie umocňovány. Když byly prováděny pokusy oddělit některé složky gelu z Aloe Vera, samostatně ztrácely svoji unikátní potenci.

   

 

 

Gel má také adaptogenní vlastnosti, což znamená, že organismy různých jedinců z něho využívají právě ty látky, které jim chybí. Proto se i účinek přípravku na osobu liší. Je prokázaným faktem, že omlazuje, revitalizuje, čistí a hojí, má antibakteriální a desinfekční účinky. Vědecké studie potvrdily, že Aloe Vera ničí bakterie, viry a plísně nebo alespoň tlumí jejich růst. Výrazně podporuje tvorbu kožních buněk, zvyšuje regenerační schopnosti pokožky, posiluje imunitu organismu a příznivě působí na trávicí trakt. Významný emodin v laboratorních testech zabránil dělení rakovinných buněk a navodil v nich apoptózu, což je označení pro naprogramovanou smrt buňky. Naše tělo apoptózu využívá k odstranění nepotřebných, poškozených a „nenormálně“ se chovajících buněk.

 

  

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..