Praktické tipy pro všední den při inkontinenci

Led 28 2018

Močová inkontinence, ochablý nebo hyperaktivní močový měchýř. Postižení, které člověka omezuje v denních aktivitách. Cestování se plánuje tak, aby bylo vždy možné najít nejbližší veřejné WC. Postižení, které nám krade život a někdy i radikálně omezuje.  Inkontinence je stav, kdy jedinec není schopen sám a vědomě regulovat odchod moči močovou trubicí a dochází k nedobrovolnému úniku moči. U žen je tento problém třikrát častější než u mužů. Po osmdesátce je výskyt u obou pohlaví srovnatelný a postihuje až 65 % populace. Je častější než řídnutí kostí, nádorové nemoci nebo nemoci srdce a cév.

Mikční deník. Co to je?

Před opakovanou návštěvou lékaře si zaznamenávejte po dobu dvou až tří dní množství tekutiny,incontinece_diapers které během dne vypijete a vymočíte. Je to důležité pro správné stanovení diagnózy. Měchýř může být nadměrně aktivní a oznamuje vám příliš brzy, že je plný a přitom tomu tak zdaleka není. V takové situaci mohou pomoci léky. Mnohdy stačí měchýř pouze trénovat a dojde ke zlepšení. Cílem tréninku je prodloužit interval mezi návštěvami toalety. Mnozí starší lidé mají vžitou představu, že čím častěji chodí na toaletu, tím lépe. Naopak tak měchýř zachytává stále méně moči. Optimálně by mělo docházet k vyprázdnění měchýře, tedy k vykonání potřeby každé dvě až tři hodiny.

Tipy na doma:

Neomezujte se v pití během dne. Pokud je vaše moč světležlutá, znamená to, že není koncentrovaná a odpovídá množství vypité tekutiny. Pokud dostatečně pijete, zároveň předcházíte riziku zánětu poškozeného měchýře.

Jezte celozrnný chléb a hodně zeleniny. Mějte dostatek pohybu. Těmito kroky podpoříte vaše trávení. Zpomalená střevní pasáž a nadměrné zapojování břišního lisu při defekaci škodí pánevnímu dnu, které tak má vliv na funkci močového měchýře.

Učte se také uvolňovat vnitřní napětí. Pomáhá buď poslech hudby, pro někoho je užitečný autogenní trénink.

Další info:

724 746 408

info@penzista.net

 

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..