Užitečné cviky při běžných denních činnostech. Šetří váš čas.

Pro 02 2018

Při běžných denních činnostech jako je vaření, čištění zubů nebo žehlení se můžete věnovat jednoduchým pohybovým cvičením. Nic vás nestojí a přináší vám užitečné protažení. A nebrání tomu, abyste svou každodenní činnost dobře provedli.

Kdo by při telefonování, žehlení nebo čištění zubů vlastně myslel na sport? Přitom se dají tyto rutinní běžné každodenní situace kombinovat s drobnými a účinnými cviky. Přitom nepotřebujete mít na sobě sportovní oblečení, ani disponovat drahým tréninkovým zařízením. Nepotřebujete žádný čas navíc a přitom vylepšíte vaši svalovou sílu, rovnováhu a koordinaci. A to jednoduše mezi čtyřmi stěnami doma.

Pokud se během dne nabízí příležitost, měli byste taková krátká fitness cvičení pevně zakomponovat do vašeho denního diáře. Brzy zjistíte, že to jde docela rychle a zvyknete si na to. Poslouchejte při cvičení ovšem také vaše tělo. Když něco bolí, přestaňte. Zde je pár tipů:

Při nakupování

Jak na to: Rozdělte si nákup rovnoměrně do dvou nákupních tašek. Pak budete obratněji stoupat po schodech nahoru i s nákupem.

Co to přináší: Posilujete celé tělo. Je to dobré pro srdce a krevní oběh.

Když se zadýcháte, je to OK. Ovšem nepřetěžujte se.

Při vaření

Jak na to: Převalujte se ve stoji na chodidlech střídavě od pat až po špičky prstů. Proveďte osmkrát, udělejte si krátkou přestávku a pak znovu osmkrát.

Co to přináší: Tento cvik posiluje žilní pumpu, tím jak posilujete lýtkové svaly. Zlepšuje se odtok žilní krve směrem k srdci.

Cvičení provádějte pouze s měkkou obuví.

Při čištění zubů

Jak na to: Stůjte na obou nohách u umyvadla. Zvedněte jednu nohu do strany. Nohu, na které stojíte lehce propněte.

Co to přináší: Trénujete rovnováhu.

Po pár sekundách vyměňte nohy. Pro jistotu se chytněte pevně umyvadla. Pomáhá také to, když budete sledovat očima jeden bod na stěně.

Před vstáváním z postele

Jak na to: Zatímco ležíte v posteli na zádech, zvedněte obě nohy a kráčejte jakoby dopředu nohama, aníž byste nohy položili na postel.  Proveďte osmkrát, krátká přestávka a znovu osmkrát.

Co to přináší: Posilujete břišní svalstvo.

Při čtení

Jak na to: Opřete se zády o stěnu. Nohy pokrčte v kolen v úhlu 90 stupňů. Ve stehnech pocítíte napětí, které byste měli pár sekund udržet a pak uvolnit. Takový postup proveďte osmkrát.

Co to přináší: Posilujete stehenní svalstvo.

Pokud chcete cvik rozšířit, můžete přidat střídavě zvedání a pokládání pat.

Při žehlení

Jak na to: Nohy rozkročte o něco více než je šířka kyčlí. Pokrčte kolena. Pružte koleny lehce nahoru a dolů. Přitom počítejte pomalu do osmi.

Co to přináší: Dobré pro stehenní svaly a sedací svaly.

Pokud jste už lépe trénovaní, můžete počítat dále až do deseti nebo dvanácti.

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.