Vyzkoušejte paddleboarding – vhodný pro všechny generace

Bře 27 2019

Paddleboarding je příjemnou relaxací a zábavným sportem, který si můžete vyzkoušet už toto léto. Nemusíte být přítelem jiných sportů, nemusíte mít dobrou kondici a nemusíte ani pravidelně trénovat, stejně si vás paddleboarding získá. Postavit se na prkno a chvíli si pohrát s vodním živlem je skvělá zábava co přináší spoustu zdravotních benefitů.

Paddleboardingové prkno čeká, vyskočte na něj

Paddleboarding možná znáte pod zkratkou SUP nebo pod plným názvem Stand Up Paddling. Do češtiny se název nepřekládá, ale jedná se o pádlování ve stoje. A proč by někdo vstával na lodi a chtěl pádlovat ve stoje?

Protože nedostane loď! Dostává zcela novou pomůcku, paddleboardingové prkno! O co se jedná? O široké a velmi stabilní prkno, které může být buď pevné nebo nafukovací. Prkno si s sebou vezmete na vodní hladinu a vybavíte se pádlem. Pádluje se ve stoje.

Na paddleboardu se můžete opalovat, číst si knížku, fotografovat, rybařit nebo dokonce cvičit jógu. Paddleboard vás vezme tam, kde nebudete nikým rušeni. Čeká vás úžasné odpoledne plné odpočinku a příjemného protažení. Spousta legrace, nových dovedností a touha se k paddleboardingu co nejdříve vrátit!

Klidná hladina a široké paddleboardingové prkno

Kdo s paddleboardingem začíná, měl by si vybrat široké prkno a klidnou hladinu rybníka, jezera nebo přehrady. Co vypadá na první pohled složitě, je velmi jednoduché. Prkno vás překvapí opravdu velkou stabilitou. Hezky reaguje na povel pádla. Snadno se řídí a pokud se pohybujete, budete jednoduše držet zamýšlený směr.

Reklama
Paddleboarding je možné doporučit opravdu každému. Provozují jej malé děti i senioři, dokonce i ve velmi pokročilém věku. Jakmile si poprvé nacvičíte, jak se na prkně postavit, už umíte vše potřebné.

Pár minut zkoušení a budete mít jen jednu otázku: Můžu se na paddleboard vrátit zase zítra?

Paddleboarding se rychle stává hitem

Popularita paddleboardingu narůstá s každým létem. Je to jistě tím, že se jedná o velmi jednoduchý a zábavný sport, se kterým je snadné začít. Stačí vám jen základní vybavení a k dispozici jsou i půjčovny.

Paddleboarding opatrně protáhne vaše svalstvo, zlepšujete motoriku, musíte stále držet rovnováhu. Paddleboarding milujeme proto, že nás prkno může vzít daleko od přeplněných pláží, na místo, kde je klid a soukromí.

Nebo za rostoucí popularitu může něco jiného? Romantická kulisa Benátek a dřevěné lodě, které poklidně křižují kanály? Letní slunce na tváři a pohled na odvážného gondoliéra co provede loďku všemi nástrahami vodního živlu?

Chceme být chvíli hrdinou, co se nezalekne vyrazit dál od břehu? Zavřete oči a představte si, jak slyšíte šumění větru a cítíte jemné pohupování pod vámi. Ano, to jste vy. Vy, kteří se nebojí zkusit něco nového a vyskočili na paddleboard.

Se sportem SUP pracujete přímo v centru

Už jste jistě slyšeli o důležitosti posilování svalstva, kterému se říká core. Centrum, střed těla nebo jen střed. Lidé, kteří na posilování středových svalů zapomínají trpí často bolestmi zad a krční páteře. Chodí v předklonu a pomalejším tempem.

Už pouhý postoj na paddleboardu vám pomáhá tyto důležité svaly posilovat. Vy si užíváte skvělou zábavu a vůbec nezaznamenáte, že procházíte malou posilovnou. Zapojujete břišní i bederní svalstvo, svalstvo mezilopatkové a samozřejmě i vaše paže.

Udržení rovnováhy vám protáhne stehna, lýtka i hýždě. Věnujte se paddleboardingu pravidelně a za pár týdnů začnete chodit vzpřímeně a více se usmívat. Protože kde je paddleboard je i zábava, spousta smíchu a krásných zážitků.

Chystáte se v létě k rybníku, přehradě nebo většímu jezeru? Potřebné vybavení nejsou jen plavky, ručník, opalovací krém a deka. Je to také paddleboard!

Prkna od mysticstore.cz vás rozhodně nezklamou!

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..