Vzájemný respekt v čekárně u lékaře

Říj 26 2014

Čekání v čekárně u lékaře je často nudné, zdlouhavé, mnohdy nepříjemné, a to zvlášť když je člověk nemocný a neví, co se skrývá za jeho zdravotní indispozicí. Nálada v čekárně může být často napjatá.  Když na sebe pacienti čekající v čekárně vzájemně berou ohled, může čas strávený v čekárně probíhat příjemněji.  Před příchodem a otevřením dveří do čekárny je vhodné lehce zaklepat. Nečekáme na výzvu ke vstoupení dovnitř a vstoupíme. Etiketa to dovoluje. Pozdravíme ostatní v čekárně zřetelným pozdravem. V čekárně se usadíme. Pokud sedíme s nachlazením a přichází do čekárny další pacient, který je pohybově omezen a indisponován, nabídneme mu své místo k sezení. On ho jistě potřebuje nutněji. Pokud si nejsme jistí, místo novému příchozímu nabídnete s krátkým dotazem, zda si chce sednout, že my rádi postojíme.  Osobní zdravotní stav má v tomto případě přednost.


Čas nám v čekárně při čtení ubíhá rychleji. Můžeme využít vlastní tiskoviny nebo ty, které jsou na stolečku v čekárně. Ty si neodnášíme a po přečtení vracíme na původní místo.  Mobilní telefon nastavíme na tichý režim. Telefonování by mohlo jiné rušit. Přípustné je psát SMS zprávy nebo emaily a odesílat je s vypnutým zvukem tlačítka.


Vždy bychom měli v čekárně zůstat vůči ostatním přátelští. Pokud je volán před námi někdo, kdo dorazil až po nás, nemusí to znamenat nějakou neférovost. Pacienti chodí často na injekce nebo na výměnu obvazu. Tyto úkony provádí zdravotní sestra. Není to tedy žádný důvod pro stížnosti. Případně se zeptejte se sestry, zdali na vás nezapomněla.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..