Zaměřeno na motomedy – léčebné pohybové přístroje

Čvc 20 2017

Pohyb je předpokladem pro kvalitní život a dobré zdraví. MOTOmedy jsou léčebné pohybové přístroje, s kterými cvičíme pohyb a svalovou sílu horních a dolních končetin. MOTOmedy jsou vhodné zvláště pro pacienty s pohybovými omezeními a potížemi, osoby odkázané na invalidní vozík. Na MOTOmedu jsou možné tři různé druhy tréninku:

 

Pasívní trénink – při kterém jsou končetiny rozpohybovány pomocí motoru 

 

Asistivní trénink – při kterém za pomocí motoru uživatel trénuje aktivně 

 

thera vital3

Motomed Thera Vital pro rehabilitaci dolních končetin s velkým barevným displejem

Aktivní trénink – uživatel za pomocí vlastní svalové síly hýbe končetinami proti nastavitelnému odporu.

 

Pohyb na MOTOmedu je kruhový a prováděný podobně jako šlapání při jízdě na kole. Končetiny mohou být na motomedu cvičeny v různých pozicích. Při sezení na židli, na vozíku nebo vleže na lůžku.

Odkaz, který se může hodit:

https://www.proormedent.cz/pristroje-thera-trainer/

 

Motomed je vědecky uznávaná zdravotní pomůcka, která udržuje pohyblivost, zmírňuje poškození, která vznikají při nedostatku pohybu. Podporují chůzi, dokáží omezovat výskyt křečí, mobilizují zbytkové síly svalů a končetin.

Vědecky doloženo

Různé vědecké studie přikládají užívání motomedu význam při spojení s konzervativní léčbou pohybového aparátu. Jako velmi vhodné se jeví cvičení v domácím prostředí (home-based trénink). Motomedy se ovšem používají celosvětově jako zařízení pro pohybovou terapii na klinikách, v rehabilitačních centrech, v zařízeních pro tělesně postižené, v léčebné praxi, v domovech pro seniory.

Motomed jako podpůrný prostředek při léčbě pohybového aparátu

Jako pevná součást terapeutického plánu může motomed plně rozvinout svůj účinek a efektivitu. Při

Motomed VIVA2 pro rehabilitaci dolních i horních končetin

Motomed VIVA2 pro rehabilitaci dolních i horních končetin

pravidelném pohybovém tréninku na motomedu jsou pacienti motivováni k pohybu a tím i k úspěšné léčbě jejich pohybového aparátu. A to velmi příjemným a elegantním způsobem. Pravidelný pohyb je důležitý pro tělo a ducha. S motomedem je pohyb vlastně zábava, protože uživatelé/pacienti nejsou nijak zatěžováni a mohou se cítit uvolněni. Pacienti tak mohou uplatnit své individuální předpoklady a využít při pohybu pouze podporu motoru nebo aktivně cvičit vlastní svalovou sílu a funkci motoru vynechat. Software umístěný v zařízení nabízí také různé motivační pohybové programy.

Prokázáno na tisíci pacientech v odborných studiích


NOVINKA:

 

Nabízíme renovované léčebně pohybové přístroje MOTOmed na eshop.penzista.net za velmi příznivou cenu. Cena zahrnuje dopravu po celé ČR, vč. instalace a instruktáže. 

Přístroje disponují prohlášením o shodě na základě nařízení ES 93/42/EEC. 

Poskytujeme i elektrorevizi výrobku na základě vládní vyhlášky prováděné certifikovaném pracovníkem.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..