Zpříjemněme si snídani

Úno 02 2019

Snídaně během volného dne patří mezi, hlavně u seniorů, mezi nejoblíbenější jídla. Jak si takovou snídani můžeme zpestřit?

Klidně i v županu

Po dlouhé noci jste příjemně vyspaní. Proč tedy nezůstat k snídani v županu? Doma to přece není žádný problém. Pokud je někdo doma sám nebo pokud nám to nevadí navzájem v partnerském vztahu.

Od osmi do deseti

Dlouhá, pohodová snídaně je jednou z věcí, na které se nastávající penzisté těší. Tak proč si ji vydatně neužít. Pokud si na snídani vymezíte dostatek času, můžete jíst pomaleji a také zdravěji. A po snídani si třeba přečíst v klidu noviny.

Brunch = Breakfast + Lunch

Brunch se skládá z anglických slov Breakfast (snídaně) a Lunch (oběd). Je to jídlo ideální pro ty, kdo chtějí ráno dlouho spát nebo když se vám nechce odpoledne vařit oběd. Na stůl můžete naklást různé variace sladkého a výživného. Různé druhy chleba, klobás, sýrů, marmelády a med. Ovšem také vaši oblíbenou polévku, zeleninový kiš s cuketou, rajčetem nebo mrkví, studený nebo krátce prohřátý. K tomu si můžete dát i něco sladkého.

Míchaná vejce na různé způsoby

Míchaná vejce se nabízejí v několika variantách – se sušenými rajčaty, s tvarohem na strouhání, čerstvými bylinkami nebo smaženými houbami. Kdo konzumuje jinak zdravé jídlo, nemusí mít obavy z vysokého cholesterolu.

Reklama
Smoothie z čerstvého ovoce

Vyplatí se připravit si k snídani smoothie. Důležité je vybrat nízkosacharidové ovoce, nejlépe to s malými bobulkami, jako jsou maliny, borůvky nebo ostružiny, na rozdíl od pomerančů nebo banánů, které mají obsah cukru vyšší. Používejte syrové, jemně namixujte. A bez cukru.

Pozvěte hosty

Ve společnosti chutná zkrátka lépe. Proč nepozvat k snídani pár přátel? Ze všech jídel je vlastně snídaně nejméně komplikovaná. Tvaroh, marmeláda, sýr a uzeniny, to vše leží připravené v lednici. Káva nebo čaj zůstávají teplé v konvici. Snídani si můžete osvěžit čerstvým chlebem, zeleninovým salátem nebo doma upečeným koláčem.

Pak jsou tu ještě varianty s müsli

Ovesné vločky s mlékem nebo jogurtem. Ovoce a oříšky nebo semínka kombinujte podle libosti. K snídani si tak dopřejete vlákninu, bílkoviny, zdravé tuky, vitamíny a minerální látky. Všechno dohromady při jednom jídle.

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.