Co pomáhá při podrážděném močovém měchýři?

Dub 26 2019

Močová trubice, pochva a řiť při ni, kořen penisu a řiť při něm. Kdo umí tyto zóny dobře uvolnit a napnout, je lépe vyzbrojený před slabostí močového měchýře. Trénink pod vedením speciálně pro muže a ženy nabízí lidové vysoké školy nebo sportovní svazy. Dobří vedoucí kurzu pojmenují odkládací průtahové strategie proti náhlému nutkání na močení.

Jíst jídlo, které se dobře snáší

Vyhněte se všem jídlům, která nadýmají nebo jsou pikantní. Nucení na močení se jinak může zhoršit. Čerstvé jídlo s dostatkem zeleniny a ovoce je zdravé a předchází nadbytečným kilům. Nadbytečná kila předchází nucení na močení. Při zácpě se poraďte s lékárníkem. Dokonce i nevyprázdněné nebo špatně vyprázdněné střevo spouští nucení na močení.

Udržujte se v teple

toilette-1-300x300

Při dodržování pitného režimu by měl člověk dbát na to, které nápoje dráždí močový měchýř

Akutní zánět močového měchýře je podobný příznakům podrážděného měchýře. Mnohdy jdou tyto dvě jednotky ruku v ruce. Jako prevence pomáhá pravidelné pití, udržování se v teple a provádět správně hygienu intimních partií. Znamená to užívat v intimních partiích jemný gel. Vždy se utírat zepředu dozadu a použít toaletu hned po sexuálním styku. Ti, kteří snadno promrznou, by měli používat termofor. Slouží při bolestech zad, svalů, kloubů, nachlazení, prohřátí ledvin nebo na prohřátí studené postele. Když jsme někde na cestách, pomohou nám vyhřívací podušky.

Reklama
Fungujte podle hodin

Nebuďte otrokem vlastního močového měchýře. Pomáhá hlavně trénink močení, posiluje sebejistotu a pomáhá zvýšit objem moči v měchýři před aktem močení. Lékaři mají po ruce protokol, kde je dokladován časový interval mezi dvěma návštěvami toalety. Pacient se snaží vyprázdnit močový měchýř vždy příště v tomto intervalu. Pokud možno ještě předtím než se dostaví silné nucení na močení. V dalším kroku se pokouší časové rozestupy mezi močením pomalu navýšit během týdne o 15 až 30 minut, až se dosáhne prodloužení intervalu mezi močením asi o tři hodiny.

Uklidněte se, zastavte se

Lidem, kteří žijí v neustálém stresu, mohou pomoci doprovodné metody relaxace. Například svalová relaxace podle Jacobsona nebo jemné formy jógy jako je Hatha-varianta.

Dodržujte vhodný pitný režim

Často propagované dostatečné množství tekutin vypité během dne může při močové inkontinenci zesílit, jak prokázala jedna britská studie. Většině lidí stačí za den vypít 1,5 litru tekutin. Buď jako vodu nebo neslazený bylinný čaj. Vyhnout by se měl člověk všem nápojům s kofeinem, kyselinou uhličitou a náhražkami cukru. Tyto látky dráždí močový měchýř.

Chytře plánujte aktivity

Zajímejte se, zdali je při prohlídce města při celodenním výletě k dispozici veřejná toaleta.

Při návštěvě kina nebo divadla si rezervujte sedadla blízko vchodu do sálu. Před rezervací cesty se vyptejte, zda dopravní prostředek disponuje nějakou funkční toaletou. Zajímejte se, zdali je při prohlídce města při celodenním výletě k dispozici veřejná toaleta. Pokud cestujete autem, v koloně na ucpané silnici budete klidnější, když budete mít s sebou náhradní prádlo a nebo inkontinenční kalhotky.

Vyzkoušejte rostlinné extrakty

Volně prodejné přípravky s obsahem rostlinných extraktů z lékárny. Pomáhají extrakty z dýňových semen nebo zlatobýlu pomáhají ženám. Mužům pomáhají extrakty z kořene kopřivy a trpasličí palmy. Mírní jemně podrážděný měchýř.

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..