Snížení stresu prostřednictvím zdravého plánování
Plánování řešení pozůstalosti není běžná záležitost, ale může na stáří zajistit klidnější život
Mnozí z nás cvičí, správně se stravují, snaží se dostatečně odpočívat a navštěvují své lékaře, aby byli v dobré fyzické kondici.
Chceme tím dosáhnout cíle: udržet své tělo zdravé, abychom žili déle a plni života. Doufejme, že pokud se na své fyzické a psychické zdraví připravíme a budeme mu věnovat pozornost, můžeme tohoto cíle dosáhnout. Dodržováním zdravého fyzického životního stylu se pilněji připravujeme na přirozený proces stárnutí.
Někdy však veškeré své pozitivní fyzické úsilí popíráme negativními myšlenkami, emocemi a stylem práce.
V dnešním rychlém světě máme tendenci pracovat ve spěchu a nechat se rozptylovat. Místo abychom zůstali proaktivní, začínáme reagovat na rušivé podněty a zabývat se jimi. Výsledkem je, že mnozí z nás mají pocit vyčerpání nebo prázdnoty. Tyto rozpory s dobrým duševním zdravím mohou vést k nezdravé úrovni zvládání stresu.
Mnoho odborníků a studií uvádí, že naše duševní zdraví a snižování stresu je pro dlouhověkost stejně důležité jako naše fyzické zdraví.
Podobně jako výsledky plynoucí z nedostatečné fyzické kondice se stres časem zhoršuje, pokud se jím aktivně nezabýváme a nesnižujeme ho. Musíme zaujmout proaktivní přístup, abychom mohli věci úspěšně a v klidu zvládnout.
Člověk, který má dlouhý seznam důležitých úkolů a nedostane se k nim, často pocítí stres a úzkost z prokrastinace. Na druhou stranu pocity úspěchu, když si odškrtneme věci ze seznamu úkolů, mohou pomoci snížit stres a vytvořit zdravější duševní náhled.
Jednou z oblastí, na kterou se přibližně sedm z deseti lidí nepřipravuje, je plánování pozůstalosti nebo vytváření pokynů pro své blízké.
Všichni víme, že zemřeme a že bychom měli pozůstalým, pokud chceme, usnadnit život, až k tomu dojde. Existuje však několik důvodů, proč se většina lidí k plánování nedostane, například nedostatek informací nebo znalostí a odmítání.
U těch, kteří se plánováním dosud nezabývali, může nedostatečná příprava způsobit stres. Podobně jako plnění úkolů na seznamu úkolů může i plánování kupříkladu pozůstalosti přinést pocit naplnění. Tato příprava sníží stres díky vědomí, že jste naplánovali opatření, která ulehčí vašim blízkým.
Stejně jako cvičení nebo správné stravování nemusí být ani plánování pozůstalosti náročné. Nicméně stejně jako u cvičení a správného stravování někdy neděláme to, co bychom měli. Všichni si můžeme vymyslet spoustu výmluv, proč vynechat cvičení nebo se správně stravovat kterýkoli den, přestože víme, jaký pozitivní účinek to může mít. Stejně tak máme mnoho výmluv, proč dnes není důležité plánování majetku, přestože víme, že bychom to měli dělat.
Vzorec, jak překonat prokrastinaci a začít plánovat, není složitý ani záhadný. Můžeme se rozhodnout, zda něco uděláme, nebo ne. Můžeme se rozhodnout cvičit a správně jíst, abychom dosáhli cíle mít zdravé fyzické tělo a snad si prodloužili život.
Můžeme se také rozhodnout být aktivní a plánovat svůj odchod. Víme, že mít plán a dát si věci do pořádku nám uleví. Cítíme se dobře, když víme, že naši blízcí budou mít snazší péči o záležitosti, které jim zůstaly.
Zde je několik jednoduchých kroků, které vám pomohou začít:
Rozhodněte se, že si naplánujete pozůstalost, a stanovte si cíl, že jej splníte do určitého data.
Mějte na paměti, že tento krok se může odsunout na neurčito až do té míry, že ho nestihnete. Dobré úmysly ještě neznamenají dobré plánování.
Vyhledejte právníka v oblasti plánování převedení majetku, který vám pomůže.
Doporučení můžete získat od přátel, kolegů, svého finančního plánovače nebo daňového poradce.
Promluvte si s právníkem o svých cílech, možnostech a nákladech.
Spolupracujte s advokátem na přípravě materiálů podle časového harmonogramu a stanovte si cíle, které je třeba splnit.
Dokončete formální právní plán.
Dokončete praktické, neprávní informace, které potřebují znát blízcí.
Pogratulujte si, jak jste vše bez stresu zvládli.
Nezapomeňte se k plánu čas od času vrátit, abyste se ujistili, že je aktualizovaný a odpovídá vašim aktuálním životním okolnostem a přáním.
Stejně jako dobré pocity po cvičení nebo zdravém jídle může dokončení procesu plánování pozůstalosti přinést pocit úlevy a vědomí, že jste splnili důležitý úkol.
Dokončením plánu můžete snížit stres v této jedné oblasti, žít zdravěji a vědět, že vaši blízcí budou vědět, co dělat, kdyby se s vámi něco stalo.
Citát Benjamina Franklina: "Pokud neplánujete, plánujete selhání." V tomto případě se jedná o to, abyste si mohli naplánovat, co chcete. Snažte se nepatřit mezi sedm z deseti, kteří selhávají při plánování.
Autor: Robert Kabacy, Esq.
Comments
Leave your comment